رفتن به محتوای اصلی
• جنگ و صلح عادلانه
• اخوت اسلامی و مقابله با تروریسم
• آزاداندیشی دینی، پذیرش اجتهاد مذهبی و مقابله با تکفیر و افراطی‌گری
• همدلی و همدردی اسلامی و پرهیز از تنش‌ها و منازعات
• احترام متقابل بین مذاهب اسلامی، رعایت ادب اختلاف و پرهیز از مشاجره، حرمت شکنی و توهین
• تطبیع و عادی‌سازی ارتباط با رژیم غاصب صهیونیستی

سی و ششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

به کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی خوش آمدید

سی و ششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی از تاریخ هفده مهرماه لغایت بیست و دو مهرماه سال 1401 با موضوع "اتحاد اسلامی، صلح و پرهیز از تفرقه و تنازع در جهان اسلام، راهکارهای اجرائی و اقدامات عملیاتی" برگزار خواهد گردید.
کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در قالب حضوری از تاریخ بیست مهرماه آغاز و با برنامه‌های همچون زیارت حرم مطهر امام خمینی(ره) و تجدید میثاق با آرمان های امام راحل، شرکت در نماز جمعه، بازدید از پژوهشگاه رویان و بازدید از راکتور تحقیقاتی تهران و... تا تاریخ بیست و دو مهرماه ادامه خواهد داشت. همچنین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در قالب وبینار از تاریخ هفده مهرماه لغایت بیست و دو مهرماه برگزار خواهد گردید.

تاریخچه

به دنبال اعلام هفته وحدت از سوی بنیان گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (قدس سره) و بر اساس راهبرد جمهوری اسلامی ایران در تقویت وحدت اسلامی بین مسلمانان، تصمیم به برگزاری کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، توسط متولیان و مسئولان امر گرفته شد. از سال هزار و سیصد و شصت و نه سازمان تبلیغات اسلامی متولی برگزاری چهار دوره از این کنفرانس بوده اما پس از تأسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که به دستور مقام معظم رهبری (دام ظله العالی) صورت گرفت و رسالت تقریبی آن، اجرای این مهم بر عهده مجمع گذاشته شد.

اهداف

هدف از برگزاری کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، ایجاد اتحاد و همبستگی در بین مسلمانان، همفکری علماء و دانشمندان جهت تقریب دیدگاه‌های علمی و فرهنگی آنان ونیز بررسی و ارائه راهکارهای عملی جهت دستیابی به وحدت اسلامی و تشکیل امت واحده در جهان اسلام و حل مسائل و مشکلات مسلمانان و ارائه راه‌ کارهای مناسب در این خصوص است.

مهمانان

مهمانان کنفرانس بین المللی وحدت از بین شخصیت‌های فرهیخته، علماء و مفتیان و شخصیت‏های سیاسی کشورهای اسلامی، اساتید دانشگاه‌ها و سایر مجامع علمی و فرهنگی داخل و خارج کشور انتخاب می‌شوند. تاکنون صدها متفکر، عالم، اندیشمند و فعال فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، از سراسر جهان و جمع کثیری از علماء و متفکران شیعه و اهل سنت از مناطق مختلف کشور در این کنفرانس شرکت کرده و به ارائه مقاله، سخنرانی و بیان دیدگاه‌های خود پرداخته‌اند.

صاحب‌نظران و پژوهشگران علاقه‌مند، می‌توانند جهت حضور در کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی به بخش ثبت‌نام مراجعه نمایند.

تاریخ‌های مهم

 
چهارشنبه 20 مهرماه 1401
آخرین مهلت ثبت نام
۱
Sorry, your browser does not support inline SVG.‎‎
 
یکشنبه 10 مهرماه 1401
آخرین مهلت ارسال چکیده
۲
 
Sorry, your browser does not support inline SVG.‎‎
 
چهارشنبه 20 مهرماه 1401
آخرین مهلت ارسال اصل مقاله
۳
 
Sorry, your browser does not support inline SVG.‎‎
سی‌وششمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی