رفتن به محتوای اصلی

موضوعات فراخوان مقاله

مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با مصائب و بلایا
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و ترویج فرهنگ تعاون در هنگام ابتلای به مصائب و بلایا
تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی
جهان پساکرونا و سناریوهای جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام
چالش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا
مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با مصائب و بلایا
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با مصائب و بلایا

سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

امام جمعه سنندج در کنفرانس وحدت اسلامی: اسلام دین احترام، مساوات و عدالت است/ تلاش دشمنان معرفی کردن اسلام به عنوان دین تروریستی است

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، حاج ماموستا فائق رستمی، امام جمعه سنندج و نماینده مجلس خبرگان رهبری در وبینار «مبانی و چالش های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب» در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی بیان داشت: اسلام دین رحمت و مهربانی و برادری و وحدت و محبت و ارتباط با جامعه بشری بوده و دین اعتدال و میانه روی است، نه افراط و تفریط، زیرا افراط و تفریط اساس وحدت بین مسلمانان را از بین می برند و میانه روی مکتب قرآن است.
وی افزود: همه ما در اصول دین و عقیده وحدت داریم و از یک مکتب واحد پیروی می کنیم. وظیفه ما در این شرایط این است که به هفت نکته توجه داشته باشیم: نظافت، صبر و استقامت، پناه بردن به خدا با دعا و نیایش، همکاری با دیگران، اتحاد و مودت و رحمت و برادری و کمک به فقرا در سراسر جهان.
امام جمعه سنندج با اشاره به این که دین اسلام دین احترام، مساوات و عدالت است نه دین قتل و غارت و تخریب و تعصب، اظهار داشت: وحدت اسلامی همیشه یکی از اهداف اصلی علما و داعیان دین بوده است و آنها جهت تحقق این مهم همواره تلاش فراوان نموده اند و در کتابها و مقالات و نوشته های خود، پیروان مذاهب مختلف را به وحدت فرا خوانده اند.
وی ادامه داد: اما دشمنان این دین حنیف و نورانی و دشمنان وحدت و یکپارچگی مسلمانان، به دنبال این هستند که این دین را تحریف کرده و با دسائس ستیزه جویانه خود، تصویر وارونه ای از آن ارائه دهند و اسلام را دین تروریسم و قتل و خون معرفی نمایند و برخی از گروه هایی را که ساخته دست خود هستند، به کار می گیرند تا توطئه های آنان را عملی کرده و مسلمانانی را که از حق و شرف و انسانیت خود دفاع می کنند، به قتل برسانند.
وی اضافه کرد: آنها از این راه تلاش می کنند در میان مسلمانان تفرقه ایجاد نمایند تا با دست خود، خود را به نابودی بکشانند و دشمنان اسلام و دین را بر مسلمانان مسلط سازند. بدین ترتیب کشورهای اسلامی و بنیان اقتصادی آن کشورها نابود می شود و این گروههای افراطی و تفریطی و تروریست به معرف اسلام در جهان تبدیل می شوند و این پدیده بسیار خطرناک است.
ماموستا فائق رستمی اذعان کرد: بنابراین باید آگاه باشیم و تمام تلاش خود را برای اتحاد و یکپارچگی به کار گیریم و از اختلافات و تخریب مذاهب اسلام خودداری کنیم و اختلافات و کشمکشها را کنار بگذاریم و قرآن را به مثابه ریسمانی بدانیم که از آسمان تا زمین کشیده شده که همگی باید به آموزه و قوانین پربار آن عمل کنیم.
وی افزود: بیایید هر آنچه را که باعث اختلاف بوده، فراموش کنیم، همانطور که رهبر فرزانه ما بارها تأکید کرده که از اختلافات و تفرقه افکنی میان مسلمانان دوری کنیم. بیایید همگی به ریسمان الهی چنگ زنیم و از سنت پیامبر گرامی اسلام (ص) و شریعت نورانی اسلام و علماء و رهبران مسلمانان پیروی کنیم. به فضل خداوند متعال، رمز پیروزی ایران، اتحاد نظام و ملت است. از این روی وظیفه بسیار سنگین و مسئولیت گرانی بر عهده مسئولین می باشد.