رفتن به محتوای اصلی

موضوعات فراخوان مقاله

مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با مصائب و بلایا
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و ترویج فرهنگ تعاون در هنگام ابتلای به مصائب و بلایا
تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی
جهان پساکرونا و سناریوهای جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام
چالش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا
مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با مصائب و بلایا
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با مصائب و بلایا

سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

آخوند گوکلان در وبینار کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی: نیازمند تأسیس اتحادیه پزشکان امت اسلامی هستیم

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، آخوند عصام الدین گوکلان، مدرس مدرسه ربانیه چنارلی در وبینار «مبانی و چالش های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب» گفت: در چنین شرایطی امت اسلامی لازم است با هم همکاری کنند.
وی ادامه داد: تمامی دانشمندان سرزمین های اسلامی، وزرا، سیاستمداران، شخصیت های دیپلمات و به خصوص از خیرین درخواست می کنیم یک اتحاد جهانی میان جوامع اسلامی فراهم آورند و پزشکان امت اسلامی به خصوص در این دوره اهتمام بورزند.
مدرس مدرسه ربانیه چنارلی تأکید کرد: ما به عنوان امت اسلامی در گذشته الگویی در طب و پزشکی بودیم و کشورهای غیر اسلامی نزد ما می آمدند و دانش طب را از پزشکان مسلمان می آموختند. لذا به طور خاص بر ما لازم است یک اتحادیه جهانی برای پزشکان امت اسلامی تأسیس کنیم و بر خیرین و نهادهای دولتی لازم است به این موضوع اهتمام ورزیده و از این پزشکان حمایت کنند و برای تأسیس این اتحادیه سرمایه لازم را فراهم کنند.
وی افزود: همچنین از دانشمندان مسلمان در این برهه درخواست می کنیم که اختلافات را کنار بگذارند. زیرا وقایع جاری در جهان اسلام بسیار تأسف برانگیز است و در جهان اسلام با جنگ ها و فتنه های متعددی مواجه هستیم. در حالی که در هیچ جایی از جهان چنین چیزی نمی بینیم، لذا عیان می شود که این یکی از نقشه های دشمنان ماست لذا بر ما واجب است با یکدیگر تسامح داشته باشیم و به اختلافات سیاسی و دینی(مذهبی) دامن نزنیم.
آخوند گوکلان یادآور شد: نعمت و فایده هفته وحدت اسلامی کمک کردن به یکدیگر برای محقق ساختن اهداف قرآن کریم است. برادران همانطوری که می دانید بعثت پیامبر(ص) و به وجود آمدن دین شریف و حنیف اسلام برای هدایت بوده است و هدف این بوده که اسلام بر تمامی ادیان برتر باشد. لذا پر واضح است که ملل مسلمان نمی توانند با یکدیگر در نزاع باشند و در مقابل بگویند ما همراه با پیامبر(ص) هستیم.
وی ادامه داد: از دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی جناب آقای حمید شهریاری خواهشمندیم در راستای تأسیس و مدیریت اتحادیه پزشکان امت اسلامی گام بردارند. ما به شدت به این اتحادیه و گردهمایی وزرای بهداشت کشورهای اسلامی در آینده نزدیک در کشورهای اسلامی و به خصوص در جمهوری اسلامی ایران نیاز داریم.