رفتن به محتوای اصلی

موضوعات فراخوان مقاله

مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با مصائب و بلایا
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با مصائب و بلایا
نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و ترویج فرهنگ تعاون در هنگام ابتلای به مصائب و بلایا
تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی
جهان پساکرونا و سناریوهای جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام
چالش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا

سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

استاد دانشگاه یمن در وبینار منطقه ای غرب آسیا: علمای اسلام برای جلوگیری از اهانت به مقدسات باید به پا خیزند

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی، رضوان عبدالله احمد محمد المحیا، استاد دانشگاه یمن در وبینار منطقه ای غرب آسیا اظهار داشت: دانشمندان و چهره های برجسته جهان اسلام می توانند رویدادها و بیماری هایی را که جهان درگیر آن است به موهبت تبدیل و بوسیله آن مردم را به سوی خداوند بزرگ هدایت کنند و پیوند دهند.
وی ادامه داد: علما و شخصيت هاي برجسته اسلام نيز وظیفه دارند، فرصت قرنطینه را غنیمت شمرده و دین درست خداوند را به مردم آموزش دهند و همه شبهاتی را که دشمنان خداوند و دشمنان اسلام ایجاد کرده و موجب فاصله گرفتن مردم از پروردگارشان شده است، پاسخ دهند.
المحیا گفت: کسانی نیز هستند که مردم را به کنار گذاشتن دین خدای بزرگ فرا می خوانند و به گمراهی و شیطنت و سردرگمی دامن می زنند. بنابرین علما باید لزوم برگشت به سوی خداوند را برای ایشان بیان دارند و تفهیم کنند که هیچ راه نجات و خوشبختی و رستگاری جز با بندگی محض پروردگار و فرمانبرداری از وی و پرهیز از نواهی وجود ندارد.
وی افزود: کسانی نیز هستند که به همه پیامبران و به ویژه خاتم پیامبران چه از راه نمایش آن به دشمنان بوسیله تبلیغات، مطبوعات و یا از راه گنجاندن آن در میراث تاریخی مان بی حرمتی روا می دارند و وی را در جایگاهی متفاوت از آنچه خداوند بزرگ از دانش فراوان و و خلق وارسته برای ایشان قرار داده است، می گذارند. حال آن که پیامبر به سوی هدایت گام بر می دارد و با نهایت راستی و جدیت و خلوص، پیام خداوند را به انجام می رساند.
این استاد دانشگاه اذعان کرد: ما نیازمند آنيم كه علما با همه امكاناتي كه از صدا و تصویر و گفتار و نشست و خطابه دارند به مقابله با آن برخیزند که این، بخشی از همان تبلیغ پیام های الهی است که بر ما و ایشان واجب است. اهل بیت پیامبر(ص) نیز از سوی دشمنان جیره خوار صهیونیست که دقیقا همان کینه امویان را به ارث برده اند، مورد هجمه قرار می گیرد. کسی که با اهل خانه دشمنی می کند، بدون تردید، دشمن صاحب خانه نیز هست.
وی اضافه کرد: حمله مزدوران استکبار جهانی به محور مقاومت نیزکم اهمیت تر از این موضوع نیست. به گونه ای که تلاش می کنند مردم را از این محور مبارز و مقاوم منحرف کرده و اقدام جهادی و آزادی بخش آن را زشت جلوه دهند و این در شرایطی است که دشمنان خداوند پاک و بلند مرتبه، دشمنان ملت ها و دشمنان اسلام جهت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی به منظور از بین بردن مسأله جهان اسلام كه مربوط به قدس شريف و همه فلسطينيان است، خیز برداشته اند.
المحیا اظهار داشت: همه جهان اسلام بر سر اين مسأله اتفاق نظر دارند و خواهند داشت. این مسأله، مسأله اي ايماني و انساني است كه تحت هيچ شرایطی، چشم پوشی و غفلت از آن درست نیست.