رفتن به محتوای اصلی

موضوعات فراخوان مقاله

مبانی و چالش‌های دینی و معنوی در مواجهه با بلایا و مصائب
ظرفیت‌های راهبردی جهان اسلام در مواجهه با بلایا و مصائب
نقش دانشمندان و نخبگان مسلمان در مواجهه با بلایا و مصائب
نقش رسانه‌ها در آگاهی‌بخشی و ترویج فرهنگ تعاون در هنگام ابتلای به بلایا و مصائب
تهدیدها و فرصت‌های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی
جهان پساکرونا و سناریوهای جدید سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در جهان اسلام
چالش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا

سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی

آیت‌‍ الله محمد علی نکونام در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی: پیروزی امت متحد اسلام، مقابل مستکبران قطعی است

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

به گزارش سی و چهارمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی، آیت الله محمد علی نکونام نماینده ولی‌فقیه در استان چهارمحال و بختیاری امشب در وبینار "تهدیدها و فرصت های فضای مجازی در عصر کرونا برای جوامع اسلامی" در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، با بیان اینکه نگاه ما به عالم هستی جهان‌بینی توحیدی است، اظهار کرد: در نگاه توحیدی باور داریم که هیچ فرد و چیزی در جهان هستی توانایی مقابله با خداوند متعال و تضعیف او را ندارد.
وی با تاکید بر اینکه در نگاه جهان‌بینی توحیدی همه امور را در حکمت و علم الهی مستقر می‌دانیم، اضافه کرد: این بینش به ما می‌آموزد که فقط باید به دنبال بندگی خداوند متعال باشیم و در این مسیر هیچ وظیفه‌ای خارج از رضای خداوند متعال نخواهیم داشت.
نماینده ولی‌فقیه در چهار محال و بختیاری خاطرنشان کرد: افرادی که با نگاه توحیدی مقابله می‌کنند در این دنیا و آخرت دچار ضرر خواهند شد چراکه تمام قوانین دنیا و آخرت بر اساس نگاه توحیدی تعیین شده است.
وی یکی از آموزه‌های بینش توحیدی را همگرایی و وحدت دانست و با تاکید بر اینکه پیروزی امت متحد اسلام مقابل مستکبران قطعی است، عنوان کرد: اگر وحدت اسلامی را به شکل درست محقق سازیم مسلمانان بر غیر مسلمانان غلبه می‌کنند اما مشکل امروز اسلام تفرقه و نزاع است درحالی‌که وحدت باید جایگزین این‌ها شود تا بر همه دشمنان پیروز شویم.
وی با بیان اینکه جهان اسلام همانند دیگر امت‌ها درگیر کروناست، اظهار کرد: در منابع اسلامی ما منشأ این ابتلائات مشخص است و ما با توبه و خلوص می‌توانیم به جامعه ایمانی تبدیل شویم و تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کنیم.