تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

محاور المؤتمر

المبادئ والتعاليم الدينية والمعنوية في مواجهة المصائب والبلايا
القدرات الاستراتيجية للعالم الإسلامي في مواجهة المَصائُب والبَلايا
دور العلماء والنخبة المسلمة في مواجهة المَصائُب والبَلايا
دور الإعلام في التوعية والترویج لثقافة التعاون في حالة انتشار المَصائُب والبَلايا
التهديدات وفرص العالم الافتراضي في زمن الكورونا للمجتمعات الإسلامية
عالم ما بعد جائحة كورونا والسيناريوهات السياسية والاجتماعية والثقافية الجديدة في العالم الإسلامي
التحديات الثقافية والاقتصادية والسياسية في الغرب لمواجهة جائحة كورونا

المؤتمر الدولی الرابع و الثلاثون للوحدة الاسلامی

مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی: کرونا فرصت از بین بردن تفرقه را فراهم ساخته است

سی و چهارمین کنفرانس بین المللی وحدت اسلامی

به گزارش ستاد خبری سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، مولوی سید ابراهیم فاضل حسینی عصر امروز در وبینار "چالش‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی غرب در مواجهه با کرونا" در سی و چهارمین کنفرانس وحدت اسلامی، با بیان اینکه انسان باید در برابر بلا صبر پیشه کند تا گناهانش از بین برود، اظهار کرد: خداوند متعال بدون علت بلا را برای انسان در نمی‌گیرد؛ گاهی برای عذاب و گاهی برای آزمون و گاهی برای هدایت او به سمت خود است.
وی با تاکید بر اینکه مسلمانان در هنگام گمراهی باید به قرآن کریم مراجعه کنند تا آگاه شوند و عمل درست را انجام دهند، اضافه کرد: بر اساس فرموده پیامبر اسلام(ص) به هر میزان که مصیبت بزرگ‌تر باشد ثواب صبر بر آن نیز بیشتر خواهد بود.
مدیر دارالعلوم احتاف تایباد خاطرنشان کرد: حضرت محمد(ص) فرمودند که مرض، تقدیر الهی است و حتما نشانه عذاب نیست، بلکه هر اندازه که انسان نزد خداوند محبوب‌تر باشد دچار آزمایش دشوارتری خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه پیامبر اسلام(ص) در مورد بیماری طاعون موضوع قرنطینه و گوشه‌گیری را مطرح کردند، تصریح کرد: ایشان توصیه کردند که در هنگام طاعون نباید به شهر طاعون زده برویم که این همان قرنطینه است.
این عالم اهل سنت گفت: اکنون در زمان ظهور کرونا و امثال این امراض ما وظیفه داریم متحد شویم و به یاری یکدیگر بشتابیم چراکه مشکلات متفرقین را جمع می‌کنند، کرونا فرصت از بین بردن تفرقه را فراهم ساخته است.